Достапни линкови

Нетанјаху-Ќе ги разоткријам клеветите и лагите на Абас


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху пред да се обрати на Генералното Собрание на ОН изјави дека ќе ги разоткрие клеветите и лагите на палестинскиот претседател Махмуд Абас. Говорејќи додека го напуштал Тел Авив на патот кон Њујорк тој порача дека ќе ги побие тврдењата на Абас оти израелската војска извршила геноцид во војната против милитантите од Појасот Газа во која загинаа околу 2200 Палестинци, најголем дел цивили.

XS
SM
MD
LG