Достапни линкови

Временска прогноза - сончево и топло


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен северозападен, а во западните делови и засилен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 29 до 37 степени.

Во Скопје слично време. Утринската температура ќе е спушти до 18, а дневната ќе се искачи до 32 степена.

XS
SM
MD
LG