Достапни линкови

Русија ги обвинува САД за несоновани инсинуации за Украина


Руското министерство за надворешни работи соопшти дека САД се обидуваат да извршат влијание врз меѓународното мислење преку неосновани инсинуации во јавноста дека Москва ги снабдува проруските сепаратисти со оружје за борбите во источна Украина. Според нив, Вашингтон еднакво ја дели одговорноста за крвопролевањето во источна Украина поради поддршката зза несутавен државен удар во Киев.

XS
SM
MD
LG