Достапни линкови

Времето денеска- облачно со дожд


Времето во Македонија ќе биде облачно, свежо и врнежливо. На места ќе има пообилни врнежи од дожд, проследени со грмежи и се очекува локално да наврнат над 30 литри на метар квадратен.

Температурата ќе се движи од 20 до 27 степени.

Во Скопје времето ќе биде облачно со дожд и со слаб до умерен северен ветер, а температурата ќе се искачи до 24 степени. Во Охрид температурата ќе достигне до 20 степени.

Во наредните денови во попладневните часови ќе има изолирана појава на дожд и грмежи, меѓутоа претпладневните часови главно ќе бидат сончеви. Температурата ќе биде во пораст.

XS
SM
MD
LG