Достапни линкови

Загина параглајдерист кај Љубаништа


Параглајдерист од Унгарија починал откако паднал во водите на Охридското езеро, во близина на плажата кај Љубаништа. Според СВР Охрид параглајдеристот е од Унгарија, на возраст од триесетина години. Екипи на крим-техника на МВР и Јавното обвинителство во Охрид се на терен и вршат увид на местото на несреќата.Вообичаена рута за летање на параглајдеристите е од врвот на Галичица до Љубаништа.

XS
SM
MD
LG