Достапни линкови

МВР-Приведени 6 лица на протестите


Протести за случајот Монструм.

Од МВР информираа денеска дека шест лица се приведени за време на протестите против доживотните казни изречени неделава за петкратното убиство кај Смилковското Езеро. Портпаролот на МВР, Иво Котевски изјави дека 20 лица биле повредени, меѓу кои има полицајци и демонстранти. МВР, како што посочи тој, ги прегледува снимките, а против лицата кои ќе се идентификуваат, ќе бидат поднесени кривични пријави.

XS
SM
MD
LG