Достапни линкови

Јужна Осетија ја признава Луганската Народна Република


Грзијскиот отцепен регион Јужна Осетија, кој самиот не е признат речиси од никого, соопшти дека ја признава “Луганската Народна Република”, во источна Украина, како суверена и независна држава. Декретот го потпишал лидерот на Јужна Осетија Леонид Тибилов.
XS
SM
MD
LG