Достапни линкови

Ден на жалост во Украина


Преседателот на Украина Петро Порошенко денеска прогласи ден на жалост во Украина и порача дека ќе ги казни одговорните за соборувањето на транспортниот воен авион.
Порошенко побара детална анализа на причината што довела до евентуален пропуст во службата за безбедност и навести дека веднаш ќе има отпуштања.Про руските сепаратисти вчера кај градот Луганск соборија воен транспортен авион,при што загинаа 49 украински војници. Авионот превезувал опрема, храна и војници.
XS
SM
MD
LG