Достапни линкови

Во Алепо од почетокот на годинава убиени 2 илјади луѓе


Алепо
Сириската опсерваторија за човекови права со седиште во Британија соопшти дека во бомбардирањата на сириските владини сили врз Алепо од почетокот на годинава досега биле убиени над 2 илјади луѓе. Од почетокот на конфликтот во Сирија во март 2011 година досега загинале над 160 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG