Достапни линкови

Петнаесет мртви во сообраќајна несреќа во Дубаи


Во сообраќајна несреќа во Дубаи загинале 15 работници од Азија, пренесуваат државните медиуми. Работниците загинале кога автобусот во кој биле, удрил во камиот на проширувањето од автопатот. Во несреќата се повредени 13 лица. Магазинот Национал пренесува дека најмалку девет работници се од Индија, а четири од Бангладеш.
XS
SM
MD
LG