Достапни линкови

Тешко ранет градоначалникот на Харков


Градоначалникот на источниот украински град Харков, Хенадиј Кернес, бил застрелан денеска од непознат напаѓач и моментално е во болница и е во животна опасност. Други детали не се соопштени. Харков е втор по големина град во Украина, а украинските безбедносни сили, пред извесно време ги отстранија про-руските сепаратисти од државните објекти во градот.
XS
SM
MD
LG