Достапни линкови

И Русија со санкции спрeма американци


Во меѓувреме, Русија ,исто така, објави санкции спрема официјални преставници на САД поради мерките на Вашингтон против Русија.

Станува збор за 9 американски законодавци и официјални преставници на кои ќе им биде забранет влез во Русија.
На листата се сенаторите Роберт Хернадез, Мери Ландри, Џон МекКејн, Даниел Коатс и како и лидерот на мнозинството во Сенатот сенаторот Хари Рид и спикерот на Конгресот Џон Бонер, како и советниците на Обама, Керолин Аткинсон, Даниел Фајфер и Бенџамин Родс.

Руското министерство соопшти дека не треба да има сомнеж оти соодветно ќе биде одговорено на секој чекор на САД.
XS
SM
MD
LG