Достапни линкови

10 загинати во експлозија на бомба во Пакистан


Квета, Пакистан, 14.03.2014
Најмалку 10 лица биле убиени, а над 30 повредени во експлозија во близина на патнички автобус во Квета, во северо-западен Пакистан. Локалната полиција соопшти дека цел на нападот било возило со кое се превезувале припадници на безбедносните сили. Засега никој не ја превзел одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG