Достапни линкови

Далај Лама не е против хомосексуалните бракови


Духовниот лидер на тибетанците Далај Лама изјави синоќа дека нема ништо против хомосексуалните бракови и ја осуди хомофобијата.
„Ако пар луѓе сметаат дека е практично и сакаат да живеат заедно, тогаш тоа е добро“, изјави Далај Лама.
Тој го осуди насилството и прогонот како кршење на човекови права.
XS
SM
MD
LG