Достапни линкови

Антивладините протести продолжувaат во Украина


Протестите во Украина
Украинските антивладини демонстранти и натаму протестираат во Киев и бараат оставка од претседателот Виктор Јанукович. Претходно демонстрантите мирно го напуштија градското собрание, кое беше окупирано повеќе од два месеци. Евакуацијата од зградите беше услов поставен од Владата со цел да бидат ослободени демонстрантите кои беа уапсени.
XS
SM
MD
LG