Достапни линкови

Експлозија во суд во Грција, нема жртви


Запаллива направа експлодирала денеска во суд во градот Коринт во Грција. Експлозијата направила материјална штета, но никој не бил повреден, соопшти полицијата. Експлозивната направа била ставена во метална кутија пред канцеларија на еден истражен судија.
XS
SM
MD
LG