Достапни линкови

ЕУ министрите ќе решаваат за Македонија во вторник


Министрите за надворешни работи на земјите-членки на Европската унија, на состанокот на Советот за општи рбаоти во вторник во Брисел, ќе решаваат дали Македонија ќе добие датум за почеток на преговори за членство во Унијата.
Македонскиот вицепремиер за евроинтеграции Фамтир Бесими денеска по средбите со амбасадорите на ЕУ изјавил за МИА дека за Македонија немало консензус за ова прашање.
XS
SM
MD
LG