Достапни линкови

ВМРО ДПМНЕ го осуди оштетувањето на споменикот на Цар Душан


ВМРО ДПМНЕ смета дека чинот на оштетување на споменикот на Цар Душан во Скопј е вандализам и оти сите што учествувале во овој вандалски чин треба да сносат одговорност. Наметнувањето на дебата околу процедурата на поставувањето не смее да биде алиби и оправдување за какво било насилство или вандализам и да затскрие нечие неодговорно и нецивилизирано однесување, сметаат од партијата и нагласуваат дека споредбата со други случаи низ светот е дегутантна.
XS
SM
MD
LG