Достапни линкови

Ден на жалост во Кичево


Денеска во Кичево е ден на жалост, поради трагичното загинување на трите млади момчиња, во сообраќајната незгода која вчера изутрина се случи на улицата „Ужичка република“.
Општина Кичево ги одложи сите културни манифестации и спортски активности предвидени за денеска, а знамињата се спуштени на половина копје.
Локалната самоуправа апелира до сите институции да ја почитуваат одлуката.
XS
SM
MD
LG