Достапни линкови

Украинскиот парламент повторно за законите „Тимошенко“


Парламентот на Украина денеска повторно ќе ја разгледува легислативата која ,ако се усвои, ќе овозможи затворената поранешна премиерка Јулија Тимошенко да се лекува во странство.
Европската Унија ова постави како услов за потпишување на договорот за слободна трговија со Киев на 28 и 29 ноември на самитот во Вилнус.
XS
SM
MD
LG