Достапни линкови

Воз прегази пет лица во Русија


Локален воз во северозападниот дел на Москва прегазил пет млади луѓе, јави руската агенција Итар тас. Несреќата се случила синоќа, помеѓу станиците Покровскоје-Стрешнево и Тушино. Полицијата соопшти дека повредените се на возраст од 16 до 20 години. Истрагата е во тек.
XS
SM
MD
LG