Достапни линкови

ЕУ и САД ги продолжија разговорите за слободен пазар


Претставници на Европската унија и на Соединетите држави денеска во Брисел ги продолжија разговорите за постигнување договор за создавање на најголемата зона за слободна трговија во светот. Се предвидува дека договорот ќе придонесе за побрз развој и за создавање стотици илјади нови работни места во двете економии. Трговската размена меѓу Европската унија и Соединетите држави во минатата година изнесуваше 800 милијарди евра.
XS
SM
MD
LG