Достапни линкови

Сирија: Асад го смени заменик премиерот


Кадри Џамил
Сирискиот претседател Башар ал Асад го смени заменик премиерот Кадри Џамил кој наводно во текот на изминатиот викенд имал средба со американски претставници. Во образложението се наведува дека тој недоволно соработувал со другите членови на сириската влада. Џамил деновиве во Женева се сретнал со американнски претставници за можноста за одржување мировна конференција за Сирија.
XS
SM
MD
LG