Достапни линкови

Седумнаесетмина загинати во Авганистан


Најмалку 17 лица загинале во експлозија на бомба поставена покрај пат во источниот дел на Авганистан, соопшти полицијата. Локалните власти велат дека многумина од загинатите се жени и деца кои се наоѓале во минибус на пат кон свадбена прослава. Талибанските милитанти демантираат било каква одговорност за нападот кој се случи во провинцијата Ганзи во областа Анбар.
XS
SM
MD
LG