Достапни линкови

Молотов коктел врз џамија во Волгоград


Во рускиот град Волгоград изутрината бил фрлен молотов коктел врз една џамија, но никој не бил повреден. Во Волгоград во понеделникот исламистичка милитантка од Дагестан изврши самоубиствен бомбашки напад во автобус, при што загинаа 6 лица.
XS
SM
MD
LG