Достапни линкови

САД доделија помош за Пакистан


САД доделија помош од повеќе од 1,6 милијарди долари за Пакистан, додека премиерот Наваз Шариф е во посета на Вашингтон. Економската и воената помош за Пакистан беше суспендирана во мај 2011 година кога лидерот на Ал Каеда Осама Бин Ладен беше убиен во таа земја.
Наваз Шариф во Вашингтон денеска треба да има разговори со американскиот државен секретар Џон Кери, а в среда и со американскиот претседател Барак Обама во Белата куќа.
XS
SM
MD
LG