Достапни линкови

Хрватски Кумал ќе отворел погон во Штип


Скица на индустриска зона
Хрватската компанија Кумал ќе гради погон за производство на термо изолациски материјали во Технолошко-индустриската развојна зона во Штип, изјави директорката на компанијата Александра Лалиќ по денешната средба во Владата со премиерот Никола Груевски.
Инвестицијата е вредна седум милиони евра и се очекува таа да донесе 50 директни и 100-тина индиректни вработувања.
Се планирана изградбата на погонот да почне во пролет идната година.
XS
SM
MD
LG