Достапни линкови

Судар на воз и автобус во Отава


Најмалку 6 лица загинале во судар на воз и автобус во Отава, Канада. До сударот дошло за време на утринскиот сообраќаен шпиц. Нема информации за повредени во возот.
XS
SM
MD
LG