Достапни линкови

Самсунг го претстави „смарт часовникот“


Самсунг во Берлин претстави дигитален рачен часовник, таканаречен „смарт“ или „паметен“ кој ќе биде додаток на паметните телефони и на чиј екран ќе бидат пренесувани повиците и пораките. Корисниците ќе можат и да разговараат без да го употребуваат нивниот телефон, но и да сликаат. Претставувањето на Samsung Gear дојде на неколку недели пред очекуваниот сличен производ на ривалскиот Apple. Според експертите, токму паметните часовници ќе бидат најпосакуваните подароци за престојните Божиќни празници.
XS
SM
MD
LG