Достапни линкови

Џафери се поклони пред споменикот на ОНА во Танушевци


Пред споменикот на загинатите борци на Ослободителната народна армија во Танушевци се поклонија министерот за одбрана Талат Џафери, градоначалникот на Гостивар Невзат Бејта, објави порталот Алмакос. Со церемонијата во Гостивар се одбележуваат 12 години од загинувањето на припадниците на ОНА. Пред 12 години во Танушевци беше убиен командантот на 116 бригада на Ослободителната народна армија, како и четири припадници на ОНА.
XS
SM
MD
LG