Достапни линкови

Златна Зора на нова локација ќе ја одржи хуманитарната акција


Грчката крајнодесничарска партија „Златна зора“ соопшти дека го менува местото на одржување на денеска планираната хуманитарна акција, откако полицијата забрани секакви јавни собири во центарот на Атина од пладне до полноќ, пишува весникот „Катимерини“. Според „Златна зора“, акцијата за делење храна на грчките граѓани ќе се оддржи пред седиштето на партијата, во близина на главната железничка станица Ларисис. Членовите на партијата често им делат храна на граѓаните, но претходно им ги проверуваат документите дали се Грци.
XS
SM
MD
LG