Достапни линкови

Тројца војници на НАТО убиени во Авганистан


Тројца припадници на НАТО и преведувач загинале во напад на бомбаш самоубиец. Според портпарол на полицијата во провинцијата Вардак, мета на нападот била патрола на алијансата во рурална област во источниот дел на земјата. За сега никој нема превземено одговорност за нападот. Од НАТО потврдија дека тројца војници загинале во инцидентот но за сега не се соопштува националната припадност на жртвите.
XS
SM
MD
LG