Достапни линкови

Два авиона МИГ на бродот за Северна Кореа


Панама соопшти дека на бродот кој од Куба пловел за Северна Кореа биле откриени два авиона од типот МИГ21, од советска ера и два радарски противракетни система. Претседателот на Панама Рикардо Мартинели прецизира дека на бродот не биле пронајдени експлозивни материјали. Бродот беше запрен во минатата недела, а Куба соопшти дека во него имало застарено оружје кое требало да биде поправено во Северна Кореа.
XS
SM
MD
LG