Достапни линкови

Експлозии и престрелки во Кабул


Чад од експлозиите во Кабул
Експлозии и престрелки одекнале во и околу претседателската палата во центарот на Кабул, при што талибанците ја преземаа одговорноста за нападите.
Според извештаите престрелки имало и во близина на хотел покрај претседателската палата каде се верува дека американската разузнавачка служба има свои канцеларии, како и пред зградата на Министерството за одбрана.
XS
SM
MD
LG