Достапни линкови

Авганистан - 10 војници загинаа во бомбашки напади


Авганистанското министерство за одбрана соопшти дека од поставени мини на пат од вчера до денеска загинале 10 војници.
Инцидентите се случиле во провинциите Хелманд, каде загинале 5 војници а потоа и Кандахар и Логар.
Авганистанската полиција пак соопшти дека во неколку акции во 6 провинции се убиени 11 талибански борци.
XS
SM
MD
LG