Достапни линкови

Синдикатите за денеска најавија штрајкови во Турција


Турските синдикати планираат национален штрајк денеска во услови на интензивни протести против премиерот Реџеп Таип Ердоган.
Доктори, инженери и стоматолози ќе штрајкуваат во знак на незадоволство од исфрлањето на демонстрантите од паркот Гези во Истамбул.
Зелената површина во центарот на градот веќе две недели е епицентар на протести против актуелната власт во земјата.
Ноќеска имало неколку судири на демонстрантите со полицијата.
XS
SM
MD
LG