Достапни линкови

Критики од партијата на Ердоган за одлуката на демонстрантите


Портпаролот на владеачката Партија на правдата и развојот Хусеин Челик ја критикуваше одлуката на движењето Солидарност за Таксим, од каде соопштија дека ќе продолжат протестите на активистите, пишува турскиот весник на англиски јазик „Хуриет дејли њуз“. “Ако проблемот е поврзан со зачувување на животната средина сите пораки за прашањето се добиени” рече Челик, додавајќи дека прашањето прераснало во нешто повеќе од зачувување на дрвјата.
XS
SM
MD
LG