Достапни линкови

Ердоган во одбрана на полициските акции


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган
Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган денеска ги бранеше акциите на полицијата против антивладините демонстранти, обвинувајќи ги западните земји за двојни стандарди. Според Ердоган, целиот свет ја нападна турската полиција за начинот на која интервенирала во растурањето на, како што изјави, незаконските активности. „Има десетици примери каде што солзавец и водени топови биле употребувани од полиците во Соединетите држави, Европската унија и Русија.
XS
SM
MD
LG