Достапни линкови

Претпладне сончево, попладне дожд


Времето денеска во претпладните часови ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата ќе се движи од 26 до 34 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 31 степен.
XS
SM
MD
LG