Достапни линкови

Сирија повторно без интернет


Сирија втор пат месецов е целосно исклучена од интернет. Сириските граѓани и глобалните комапнии, како Гугл соопштија дека целата земја од денеска утрината е офлајн. Телефонските линии во Дамаск од другите земји исто така не функционираат, како и сириските владини веб страни, меѓу кои и на државната новинска агенција САНА.
XS
SM
MD
LG