Достапни линкови

Израел го потврди бомбардирањето во Сирија


Израелските власти потврдија дека нивни борбени авиони извршиле воздушен напад во Сирија. Мета на бомбардирањето била пратка од ракети на пат кон Либан. Не станува збор за хемиско оружје, но ракетите во пратката биле наменети за терористички групи.
XS
SM
MD
LG