Достапни линкови

Германија го усвои планот за спас на Кипар


Германскиот Бундестаг денеска со големо мнозинство гласови го одобри спасувачкиот план за Кипар. Од вкупно 602 пратеници во Долниот дом на германскиот парламент 487 гласаа „за“, 102 „против“, а 13 беа воздржани.
Планот за спас на кипарската економија изнесува 10 милијарди евра.
XS
SM
MD
LG