Достапни линкови

Нова кривична пријава против рускиот блогер Навални


Алексеј Навални
Рускиот истражен комитет денеска покрена нова кривична пријава против антикорупцискиот блогер Алексеј Навални и неговиот брат Олег. Во обвинението се прецизира дека тие убедиле некоја компанија да потпише договор со нивната фирма со што таа претрпела загуба од 120 илјади долари. Навални смета дека и ова е дел од напорите на властите да ги замолчат неговите критики против претседателот Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG