Достапни линкови

Британските парламентарци и одадоа почит на Тачер


Маргарет Тачер
Британскиот премиер Дејвид Камерон и одаде почит на Маргарет Тачер, која ја опиа како инзвореден лидер и жена. Говорејќи на специјалната седница на Парламентот посветена на Тачер, Камерон, кој е лидер на Конзервативната партија рече дека Тачер ја направила Британија повторно голема.
Опозицискиот лидер Ед Милибанд изјави дека Тачер била уникатна фигура, но додаде и дека не се сложувал со голем дел од нејзините одлуки. Погребот на челичната леди ќе се одржи на 17 април во Лондон.
XS
SM
MD
LG