Достапни линкови

Шпанската принцеза вмешана во корупција


Шпанската принцеза Кристина и нејзиниот сопруг Инаки Урдангарин
Шпанската принцеза Кристина е осомничена за вмешаност во случај со корупција. Нејзиниот сопруг поранешниот олимписки ракометен играч Инаки Урдангарин е под истрага заедно со неговиот бизнис партнер за наводна проневера на милиони евра во јавни фондови.
Судот од Палма де Мајорка соопшти дека принцезата ќе биде повикана на сослушување на 27 април.
XS
SM
MD
LG