Достапни линкови

Исчезнал шефот на кабинетот на либискиот премиер


Либискиот премиер Али Зеидан
Либиските власти соопштија дека шефот на кабинетот на премиерот Мухамед Али Гатоус исчезнал и можно е да е киднапиран. Нрговиот автомобил бил пронајден во населбата Тајура во Триполи.
Либискиот премиер Али Зеидан вчера изјави дека членовите на неговата влада добиле смртни закани.
XS
SM
MD
LG