Достапни линкови

Критика до руските власти за инспекцијата на невладините


Сергеј Кривенко
Некои членови на рускиот Совет за човекови права на претседателот упати критика до властите за инспекцијата на невладините организации. Сергеј Кривенко, кој е и член и на одборот на организацијата за човекови права Меморијал ја спореди инспекцијата на невладините со притисокот со кој се соочувало граѓанското општество за време на владеењето на Сталин.
Од минатата недела руските власти ги проверуваат документите на десетици невладини во земјата.
XS
SM
MD
LG