Достапни линкови

ДУИ прогласи победа во Дебар, Желино, Пласница и Боговиње


Предизборен митинг на ДУИ.
Демократската унија за интеграција (ДУИ) доби градоначалнички места во првиот круг во Дебар, Желино, Пласница и Боговиње, информира портпаролот на ДУИ Бујар Османи.

Според неофицијалните податоци на партијата, ДУИ е со големо водство на сите избирачки места во Тетово, во Гостивар и во Чаир, за каде очекуваат градоначалничко место во првиот круг. Во втор круг одат во Студеничани, Брвеница и Сарај, а ги очекуваат резултатите за Кичево и за Струга.
XS
SM
MD
LG