Достапни линкови

Десет загинати во бомбашки напад во Ирак


Во експлозија на автомобил бомба во ирачкиот град Басра загинаа најмалку десет лица, а неколку се повредени. Локалните власти соопштија дека нападот се случил на една автобуска станица по друга експлозија во центарот на градот, каде немало жртви. Се уште никој не презема одговорност за нападот.
XS
SM
MD
LG