Достапни линкови

Колорадо легализираше истополови граѓански партнерства


Илустрација.
Пратениците во американската држава Колорадо донесоа закон со кој се легализираат истополовите граѓански партнерства. Ако гувернерот го потпише законот, како што се очекува, Колорадо ќе стане девета американска држава што признава истополови граѓански партнерства, но не и хомосексуални бракови. Девет други држави и дистриктот Колумбија, пак, дозволуваат истополови бракови.
XS
SM
MD
LG